Sezóna 2017/18
Nejbližší domácí utkání
4.10. - 17:30 hod.
KP BRNO : Slovanka MB
EuroCup: KP Brno - Wasserburg, 12.10. - 18:00 hod.
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Central Europe Women League - CEWL ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu
Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
SPPRAPA s.r.o. konzervárna BZENECRC TRADINGInženýrské stavby BrnoFIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.Autosklo RogerJerseyiNSTAEKONMilan TřískaInkosporHliněnskýKAP CZMattoniSportareál DružstevníRádio BEATKiss Hády
Jihomoravský kraj
MoltenNeopharmaKrematorium zvířat BrnoOFTAL oční klinikaadmitTiproSmartLifeTSBHondaDIVERSEHsportH BOOKDOKTOR FONEVinotéka GongBasket - obchodInca CollagenAtlas-mediaIDENOAltair letenky3S.CZBrněnský DeníkJUMPPARKODM 2017

KP s novou vizí!

Pozměněný výbor, nová vize fungování mládeže i žen a s tím spojené nové trenérské obsazení - to vše řešilo v posledních týdnech klubové vedení KP Brno!


Předsedu oddílu Richarda Foltýna a královopolského matadora Jaroslava Michálka ve výkonném výboru nově doplnili tři kluboví partneři Radek Hynek, Antonín Beránek, František Foltýn a za organizační složku Eva Koppová.


Poděkování si zaslouží všichni, kteří se podíleli na rozvoji královopolského basketbalu před nimi (Z. Vinařický, M. Paděrová a I. Večeřová) a také trenéři, kterým již nebyla prodloužena spolupráce v rámci nové sportovní koncepce.


Ta se týká především fungování SCM, záložního B družstva a vedoucího SpS, ale dotkne se i elitního týmu žen, který po minulé sezóně obhajuje kompletní sbírku medailí. Předešlá sezóna byla úspěšným vyvrcholením dlouhodobé spolupráce s Marianem Svobodou i jeho odrazovým můstkem k dalším výzvám. Vzhledem k různým okolnostem se shodu k pokračující spolupráci najít nepodařilo.


Královopolské hráčky tak dostanou nový impuls v podobě bývalého trenéra karlovarských basketbalistek a dvojnásobného mistra republiky v dresu Opavy – Davida Zdeňka.


Asistenta hledá nové klubové vedení ve spolupráci s hlavním trenérem v brněnském prostředí. Zdeněk navíc působí u reprezentačních výběrů dívek do 17 i 16 let a ve spolupráci s osobitým trenérem Róbertem Sivákem starším se budou věnovat také vrcholovému středisku SCM a výchově talentovaných mladých hráček pro elitní tým žen. Novým vedoucím SpS se od příští sezóny stane obětavý Martin Čermák.


Velice potěšitelné jsou už nyní návraty většího počtu děvčat na tréninky i zvýšený zájem o všechny mládežnické kategorie KP Brno. Tak snad se vše vydaří - Kénik DO-TO-HO...!!!

KP s novou vizí!